Marlena Wieteska
Na podstawie ewaluacji jakości działalności naukowej w latach 2017-2021 Uczelnia Łazarskiego otrzymała najwyższą możliwą kategorię A+ w dyscyplinie nauki prawne. Wysoko oceniona została także w pozostałych trzech dyscyplinach, w których prowadzi badania naukowe – B+ w: naukach medycznych, naukach o polityce i administracji oraz ekonomii i finansach.
Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego intensywnie rozwija działalność naukową o wymiarze międzynarodowym. Prowadzone badania mają charakter nowatorski i interdyscyplinarny oraz odnoszą się do uniwersalnych zagadnień istotnych z punktu widzenia globalnego rozwoju społeczno-gospodarczego. Badacze w swoich pracach poruszają zagadnienia m.in. z zakresu: prawa lotniczego, cyberbezpieczeństwa, prawa medycznego, prawa nowych technologii, teorii prawa, międzynarodowego prawa podatkowego czy prawa korporacyjnego. Badania naukowe prowadzone są zarówno indywidualnie, jak i w ramach międzynarodowych zespołów badawczych.
Przyznana kategoria A+ jest świadectwem rangi Uczelni Łazarskiego jako ośrodka badawczego. Utwierdza naszą wysoką pozycję w systemie nauki i szkolnictwa wyższego, a także zapewnia liczne uprawnienia i stawia nas w pozycji lidera mogącego tworzyć krajowe i międzynarodowe konsorcja oraz ubiegać się o wysokie środki na badania naukowe – powiedziała dr hab. Anna Konert, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.
Przewidujemy rzeczywistość zamiast ją gonić.
Wysoki poziom naukowy uczelni wpływa także na jej potencjał dydaktyczny. Uczelnia Łazarskiego swoją ofertę rozwija we współpracy z otoczeniem gospodarczym, tworząc kierunki i specjalizacje pożądane wśród pracodawców i dostosowane do potrzeb współczesnego dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.
W roku akademickim 2022/2023 uruchomione zostaną dwa nowe kierunki studiów: Prawo w IT (Wydział Prawa i Administracji) oraz Technologie finansowe (Wydział Ekonomii i Zarządzania).
Prawo w IT to kierunek studiów II stopnia dla osób, które współpracują lub zamierzają rozpocząć współpracę z podmiotami szeroko rozumianego sektora IT. Uruchomienie studiów jest związane z bardzo dużym zapotrzebowaniem na wsparcie prawne dla firm dostarczających usługi, produkty i procesy z obszaru IT oraz software house’ów. Studenci zapoznają się z aspektami prawnymi nowych technologii, ale też własności intelektualnej, zarówno w firmach tworzących, jak i zamawiających oprogramowanie, opanują rozwiązania IC, a w szczególności blockchain, AI, BIG DATA, licencje open source i open content.
Technologie finansowe to kierunek studiów II stopnia ma na celu przygotowanie absolwentów do pracy w obszarach nowoczesnej bankowości i zaawansowanych technologiczne zastosowań finansów. Finanse zdecentralizowane, pożyczki P2P, finansowanie społecznościowe, sztuczna inteligencja, technologia blockchain czy różne nowoczesne modele analizy danych finansowych - to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas studiów.
podaj nam swój adres e-mail a poinformujemy Cię o wydarzeniach Uczelni i zapiszemy Cię do naszego newslettera
design dy Studio Kreatywa